dnes je 04.10.22 | svátek má František
Články

Lesná 06
Je sobota - 16. 9. 2006, osm hodin ráno - a naše krásná víska se topí v mlze. V tuto ranní dobu by naše sportovní družstvo určitě vyspávalo po pátečních flámech, ale tentokrát tomu tak nebylo. Připravovali jsme totiž hasičskou soutěž.
Je pravdou, že takhle brzy ráno nebyla na dráze skoro ani noha, pouze Ivoš :-), který si na svá bedra vzal skoro celou přípravnou činnost (za což mu patří dík).
Asi kolem deváté se objevují ostatní a přikládají ruce k dílu.
(Ještě, že jsme měli většinu příprav hotových již v pátek.)

Po dvanácté hodině se začala sjíždět první družstva. To jsme už měli zvládnutou pořadatelskou část. Zbývalo jen vyřešit otázku, zda se na domácí půdě vůbec ukážeme - vzhledem ke zranění Pepy, nepřítomnosti Duhánka a Davida, našeho druhého strojníka a narážeče a ... jsme byli na vážkách.
Nakopl nás až příjezd hasičů z Předína. Při pohledu na tyto urostlé muže :-) jsme závodit prostě museli. Chtěli jsme také běžet pro naše skalní fanoušky, kteří s námi mnohokrát absolvovali krkolomné cesty na soutěže.
Po příjezdu Davida, jenž se rozhodl nastoupit svůj třetí útok - za nás - v podobě narážeče, bylo jasné, že se přece jenom převlečeme do "nenápadných" dresů a poběžíme.
První útok jsme absolvovali s naší stařičkou PS 12 a startovním číslem osm. Jako proudař s námi běžel Pavel z Želetavy (nebo snad z Lesné?), díky Pavle.
(Tento výkon jistě nepatřil mezi ty úplně zdařilé, ale bylo se na co koukat.)

Asi v polovině soutěže se nečekaně ukázal Duhánek, kterému bylo ctí si za nás zaběhnout - svůj nejspíš poslední - útok v nádherném lesňáckém dresu.
Na svůj pokus se silnější mašinkou jsme se rozhodli počkat do konečné fáze závodů mužů. Mezitím se na základně vystřídalo několik soutěžních týmů, které předvedly více či méně zdařilé požární útoky.

Když se přiblížila naše chvíle, byli jsme všichni odhodláni podat co nejlepší výkon. Ačkoliv bylo všem jasné, že v naší momentální sestavě nemůžeme zazářit, chtěli jsme to "nandat" našim kolegům z Předína, kteří šli, jak sám Vlasta říkal, "na pohodu".
Tak naše družstvo po přípravě na základně nastoupilo na start. Po startovním signálu nás domácí fandové hnali kupředu a časomíra se zastavila na hodnotě 18:57s. Bylo to druhé místo.
Lesňáckému týmu se povedlo - jako jedinému - srazit terč pod 18 sekund a s časem 17:58s získal náš levý proudař cenu za nejlepšího proudaře soutěže.
Z výkonu našeho družstva bych chtěl vyzvednout výkon Davida, který běžel na postu narážeče potřetí v životě.

Na ne příliš výborných výsledcích všech týmů se podílel z části silný vítr a z části těžká trať.
V Základním kole nás předběhli borci ze Sedlatic, kteří získali selátko za nej čas s PS 12, třetí skončil šestý tým extraligy Urbanov.

Ve finále "to všem ukázalo" družstvo z Předína, když si s časem 15:38s odvezlo pašíka. Druhý skončil Urbanov a třetí MY.

V soutěži žen vyhrály holky z Předína, což jen potvrzuje, že jsme přichystali pro "naše sousedy" dobré podmínky.:-)

A na závěr bych chtěl poděkovat klukům z Jindřichovic za půjčení stanu a klukům ze Sedlatic, kteří zapůjčili výsledkovku.
Samozřejmě patří dík i osazenstvu hasičárny a občanům naší malé vesničky, kteří nám ohromě pomohli.


© sdhlesna 2006 | admin